Důležité

Odebírat
9. 2. 2023

Milí rodiče, milí Kamínci,

jako každý rok na jaře, i letos nás čeká tradiční představení všech žďárských folklórních souborů. Tentokrát se pořad bude jmenovat "Od pomlázky po dožínky" a připomeneme si v něm jarní a letní zvyky na venkově. Vlastní představení pro veřejnost se uskuteční v pátek 31. 3. v 18 hodin v Městském divadle. Tomuto představení bude předcházet ve středu 29. 3. odpoledne generálka a ve čtvrtek 30. 3. celé dopoledne představení pro školy a školky. Kroje pro malé děti budeme řešit hned po jarních prázdninách. Možná, že budeme muset ještě udělat malé soustředění některou sobotu před představením. Všechny podrobnosti vám včas napíšu.

Děkuji předem za spolupráci a těším se na konečný výsledek :)

Jana Rosecká

Důležité

Odebírat
15. 3. 2023

Milí rodiče, milé děti,

přiblížil se termín tradičního představení všech folklórních souborů v Městském divadle. Ve čtvrtek 30. 3. dopoledne se uskuteční dvě představení pro školy a v pátek 31. 3. v 18 hodin představení pro veřejnost.

Ve středu 29. 3. proběhne generální zkouška celého pořadu. Kamínek začne zkoušet v 16:30 h. Počítejte se závěrem kolem 19. h. Malé děti určitě budou moci odejít dřív. Sejdeme se v 16:15 před hlavním vchodem do divadla. S sebou si děti vezmou černé cvičky a děvčata krojovou sukni. Celý kroj si rozhodně neberte.

Ve čtvrtek 30. 3. se sejdeme v 7:15 h. u zadního vchodu divadla. Proběhnou dvě představení. Předpokládaný konec bude v 11:30 h.

V pátek 31. 3. se sejdeme v 16:45 h. u zadního vchodu divadla. Na všechna představení budou mít děti čistý a vyžehlený kroj, černé cvičky, dívky červené mašle do vlasů a černé sponky (prosím žádné barevné sponky a čelenky).

V pátek 17. 3. v 17 h. se sejdeme se všemi staršími na mimořádné zkoušce (neplatí pro malé děti).

Děkuji všem za spolupráci a držte nám palce :)

Za všechny vedoucí

Jana Rosecká

Čeho jsme se zúčastnili

Kde se vzala písnička?

23. 4. 2022

V sobotu 23. 4. 2022 se po třech letech konečně konal celovečerní pořad všech žďárských folklorních souborů "Kde se vzala písnička?".

Tentokrát byl trochu jiný než obvykle. Chyběl totiž jako host jiný folklorní soubor. Představení bylo věnováno památce pana Josefa Adžika Hory, velkého folkloristy, muzikanta, zakladatele muziky žďárských souborů a sběratele lidových písní. Pořadem skvěle provázeli a odpověď na otázku, jak vznikla písnička, se snažili najít Thea, Míša a Kačka. Všichni účinkující hráli, zpívali a tančili před téměř zaplněným hledištěm s neuvěřitelným nasazením. Z každého tónu, kroku i výrazu bylo vidět, že to, co dělají, dělají od srdce. Nezklamala ani původní muzika, která se na několik skladeb objevila na jevišti.

Diváci odměnili na závěr všechny účinkující velkým potleskem. A to, že Horácký folklor stále žije a je mezi lidmi oblíbený, bylo zřejmé po ukončení představení ve vestibulu divadla. Tam se totiž sešly obě muziky a hrálo se, zpívalo a tančilo až do deváté hodiny večerní.

Díky Horácká muziko, díky Kamínku, Studánko, Bystřinko a Rozmarýnku, ty tři roky čekání stály za to!!!

Číst dál
Více akcí

Napište nám

Odebírat lístečky