Co je ze za námi

Kde se vzala písnička?

23. 4. 2022
V sobotu 23. 4. 2022 se po třech letech konečně konal celovečerní pořad všech žďárských folklorních souborů "Kde se vzala písnička?". Tentokrát byl trochu jiný než obvykle. Chyběl totiž jako host jiný folklorní soubor. Představení bylo věnováno památce pana Josefa Adžika Hory, velkého folkloristy, muzikanta, zakladatele muziky žďárských souborů a sběratele lidových písní. Pořadem skvěle provázeli a odpověď na otázku, jak vznikla písnička, se snažili najít Thea, Míša a Kačka. Všichni účinkujíc...Zobrazit více

Dětský festival Milevsko

10. 5. 2019
V pátek 10. 4. se Kamínek zúčastnil jako host dětského festivalu "Soubory souborům" v Milevsku. Odjížděli jsme už v šest hodin ráno a den to byl opravdu dlouhý, ale celý jsme si ho moc a moc všichni užili. Organizace festivalu byla úžasná, děti se mohly v každé volné chvíli zabavit ve tvořivých dílnách, a tak si kromě zážitků mnozí vezli domů ozdobené perníky či zvířátka z papíru nebo korálků. Co bylo ale nejdůležitější, Kamínek si své vystoupení velmi užil. Bylo to jedno z nejhezčích vystoupení...Zobrazit více

Přehlídka dětských souborů v Jihlavě

13. 4. 2019
Maraton tohoto týdne jsme dnes zakončili na regionální postupové přehlídce dětských folklórních souborů v Jihlavě. I když byly děti po třech dnech v divadle neuvěřitelně unavení, dokázaly na chvilku únavu zahnat a pásmo "Ve mlýně" se jim docela povedlo. Na přehlídce účinkovalo celkem 12 souborů. Na prvním místě s přímým postupem do národní přehlídky dětských souborů v Jihlavě se umístila Borověnka ze Štěpánova. Na festival v Lomnici nad Lužnicí pojede v červnu soubor Šípek z Jihlavy a na festiva...Zobrazit více

Jak krajánek světem šel...

12. 4. 2019
Je páteční večer po představení. Ve vestibulu divadla potkávám známé, rodiče dětí i spoustu lidí, co znám jen od vidění, a všichni jsou příjemně naladěni a nadšeni z představení, co právě viděli. Byl to moc krásný pocit mezi těmi lidmi stát a poslouchat je. Děkuji Kamínci, Rozmarýnci, Bystřinko, Studánko, děkuji muziko, bez vás by představení nebylo. Byly to náročné tři dny, ale stálo to za to. Potlesk během představení, smích z hlediště, spokojené děti v zákulisí, to jsou ty momenty, kdy člověk...Zobrazit více

Zpěváček 2019

23. 3. 2019
Tak zpěváček už je dávno za námi a já opožděně gratuluji všem velkým i malým zpěvákům, kteří se soutěže zúčastnili. Ani letos si Žďár neudělal ostudu. Všichni zazpívali velmi pěkně a domů si dovezli přinejmenším dobrý pocit. A někteří nejen to. Kristýnka Růžičková se dostala do deseti nejlepších zpěváčků v hlavní kategorii a Lenka Roučková v kategorii nejstarších zvítězila. Prostě jste úžasní!!!! ...Zobrazit více

Soustředění Rokytno

5. 10. 2018 - 7. 10. 2018
Tak máme za sebou soustředění :). Vždycky se před soustředěním těším, až to bude za mnou, protože mě to stojí hodně sil a času se připravit, a hned po soustředění mi je líto, že skončilo :). Letos ale bylo přece jen jiné, než v předchozích letech. A to hned v několika bodech. Za prvé to bylo jubilejní desáté soustředění Kamínku na Rokytně !!! Za druhé na něm bylo ze všech těch deseti let nejméně malých a středních dětí. Tento bod jako jediný nás všechny trochu mrzel. V Kamínku letos totiž sko...Zobrazit více

Den Žďáru

9. 6. 2018
V sobotu 9. června se na Náměstí republiky před Starou radnicí uskutečnila tradiční přehlídka zájmových organizací našeho města - Den Žďáru. Kamínek spolu s ostatními folklórními soubory tam ani letos nechyběl. Hlavní pódium jim patřilo dopoledne od 10. 40 hodin. Pro Kamínek to bylo poslední vystoupení v letošním školním roce. Opět moc pěkná akce Města Žďár nad Sázavou ☺️...Zobrazit více

Krojovaná pouť

8. 5. 2018
Ve sváteční den 8. května se konala první krojová pouť na Zelenou horu. Sešli se zde zástupci folklorních souborů a farností z blízka i z daleka. Po krátkém přivítání a společné modlitbě v bazilice Nanebevzetí Panny Marie vyšlo procesí kolem Studniční kaple, přes hráz Konventního rybníka a cestou po úbočí Zelené hory do poutního kostela sv. Jana Nepomuckého. Vzhledem ke slunečnému počasí a množství pestrobarevných krojů to byl neobyčejný pohled. Následovala mše svatá a po ní krojovaná veselice ...Zobrazit více

Muziky, hrajte nám

20. 4. 2018
V pátek 20. dubna se uskutečnil tradiční jarní celovečerní pořad všech žďárských folklorních souborů a Horácké muziky. Tentokrát měl název "Muziky, hrajte nám". Jako hosté se nám představil soubor Hanačka a Hanácká muzeka z Litovle. Byla to pestrá podívaná umocněná překrásnými hanáckými kroji. O přestávce jsme trošku poztráceli naše děti, ale naštěstí se všichni našli a mohla začít naše část programu. Radek klarineťák tak trošku zaspal na jevišti a zdál se mu sen o ptačí svatbě. Štěpánek by m...Zobrazit více

Zpěváček 2018

17. 3. 2018
V sobotu 17. března se uskutečnila na zámku v Telči krajská přehlídka nejlepších zpěváčků Kraje Vysočina. Ze Žďáru odjížděl ráno plný autobus soutěžících dětí vybraných ze všech žďárských folklorních souborů, ze ZUŠ i ze 2. a 4. ZŠ. Za Kamínek tentokrát zpívalo 6 členů souboru - Eliška Nováková, Kristýnka Růžičková, Anička a Honzík Kolouškovi v hlavní kategorii do patnácti let a Terezka Chmelařová a Lenka Roučková v kategorii nad patnáct let. No a "Žďáráci" tentokrát uspěli na plné čáře!! Terezk...Zobrazit více

Ostrov pohody

16. 12. 2017
Když se řekne Ostrov pohody, každý Žďárák ví, o čem je řeč. Již tradičně před Vánoci se koná v Městském divadle maraton divadelních představení, zpívání a dílen pro děti. A tradičně se Kamínek této akce účastní. Letos uzavíral spolu s Rozmarýnkem a Bystřinkou sobotní odpoledne. Z reakcí diváků, ale i z výrazů samotných účinkujících bylo patrné, že si vystoupení náležitě užívali. Tentokrát i bez trémy a s velkou radostí si na jevišti zahráli Panímámu Trdlici, zazpívali a zatančili. Při závěrečné ...Zobrazit více

Den Žďáru

10. 6. 2017
Den Žďáru se již stává v našem městě zažitým pojmem. Letos je ještě o trochu slavnostnější, jelikož naše město slaví 410 let od povýšení Žďáru na město. Oslavy trvaly celý víkend a jejich součástí byl i průvod, který vyšel v sobotu 10. 6. v 10h dopoledne z parku od "Ivana" a došel na náměstí. Účastnily se ho i všechny folklorní soubory, a tedy i Kamínek. Vlastní vystoupení na pódiu na náměstí sklidil u diváků úspěch a i my všichni jsme z něj měli dobrý pocit....Zobrazit více

Krajská přehlídka

9. 4. 2017
V neděli 9. 4. 2017 jsme se s Kamínkem zúčastnili krajské přehlídky dětských folklórních souborů v Jihlavě, v divadle DIOD. Od rána svítilo sluníčko, tak ani nevadilo, že jsme odjížděli už v sedm hodin. Hned v 8.30h nás čekala krátká prostorová zkouška na jevišti. Věděli jsme, že máme hodně času do našeho vystoupení (dle losování jsme přišli na řadu až odpoledne po třetí hodině), a tak jsme si udělali výlet do jihlavské ZOO. Krásné počasí vylákalo ven téměř všechna zvířata, a tak bylo na co kouk...Zobrazit více

Zpěváček 2017

25. 3. 2017
25. 3. 2007 se v Telči konala soutěž "Zpěváček 2017". Za soubor Kamínek se zúčastnili Kristýnka Růžičková, Honzík Koloušek, Terezka Chmelařová a Lenka Roučková. Všichni zazpívali moc pěkně. Honzík, který byl v nejpočetnější hlavní kategorii dětí od deseti do šestnácti let, se sice mezi prvních deset nedostal, ale svým zpěvem se určitě mezi ostatními zpěváčky neztratil. Lenka s Terezkou se umístily na čtvrtém až šestém místě v nejstarší kategorii dětí nad šestnáct let, což je umístění velmi pěkné...Zobrazit více

U vody

24. 3. 2017
Tak máme za sebou další celovečerní pořad žďárských folklorních souborů. Tentokrát měl název U vody. A jak se povedl? Ohlasy diváků byly velmi kladné. I ze zákulisí se zdálo, že všechno šlape jako po másle. Po dvou programech pro školy a školky se tento večerní pořad určitě povedl nejlépe ze všech tří. Vystoupení Kamínku byla živá a přesvědčivá. Nejmladší, starší i nejstarší si to tentokrát na jevišti opravdu užili. A tak to má být. A za čtrnáct dní v neděli nás čeká krajská přehlídka dětských s...Zobrazit více

Ostrovy pohody

18. 12. 2016
V neděli 18. prosince folklorní soubory zakončily tradiční Ostrovy pohody v Městském divadle. Byla to tak trošku improvizace, ale děti v zimních krojích byly jako z Ladových obrázků. A tak nám snad rodiče odpustili i drobné chyby. Tak ještě jednou všem krásné a klidné Vánoční svátky a do nového roku jen to nejlepší....Zobrazit více

Zpěváček 2016

23. 4. 2016
V sobotu 23. 4. se v Telči konala krajská přehlídka Zpěváček 2016. Z Kamínku se zúčastnilo 5 dětí. Za hlavní kategorii dětí od deseti do šestnácti let to byla Tereza Chmelařová, Klára Košťálová, Nikola Drápalíková a Jan Koloušek. V nejstarší kategorii nad šestnáct let Kamínek reprezentovala Lenka Roučková, a to s úspěchem největším - obsadila ve své kategorii 1. místo!! Ostatní se ale v konkurenci dalších čtyřiceti dětí v hlavní kategorii také neztratili a svým čistým zpěvem a přirozeným proj...Zobrazit více

Představení pro veřejnost

22. 4. 2016
Tak a je to za námi... Představení bylo dle ohlasů diváků velmi pěkné. Ale co je asi nejdůležitější, děti si ho moc a moc užily. Tréma sice trošku byla, ale na podiu pak byli všichni velmi přirození. Velké uznání patří nejmenším dětem, z nichž někteří byly na divadelním jevišti úplně poprvé. Divadlo bylo téměř plné, atmosféra příjemná, a tak se všem hrálo, tančilo a zpívalo dobře. Tak ještě jednou díky všem dětem, vedoucím i divákům! ...Zobrazit více

Vánoční zkouška

17. 12. 2015
Tak poslední předvánoční zkouška Kamínku je za námi. Snad se všem líbila. Zazpívali jsme si spoustu koled, děti si vyrobily vánoční přáníčka, starší vymysleli hry pro mladší, odlili jsme olovo a nakonec si vytvořili i živý Betlém. A teď už hurá na vánoční prázdniny! Pěkně si je všichni užijte a hlavně v klidu a pokoji oslavte nejkrásnější svátky v roce. Jana Rosecká ...Zobrazit více

Zpívání s Horáckou muzikou

16. 11. 2015
16. 11. jsme se se staršími dětmi z Kamínku aktivně zúčastnili "Žďárské tancovačky" v Orlovně. Byla to velmi podařená akce. Naše moderní "folklorní koláž" na téma zabíjačka se moc líbila, jsme rádi, že neskončila v šuplíku. Děti vydržely i s rodiči hodně dlouho, tancovalo se, zpívalo téměř neustále. Naše kapela se chvíli střídala s hosty z Hané, ale velmi brzy obě muziky splynuly v jedno těleso. ;) Prostě parádní večer. Mrkněte na fotky: ...Zobrazit více

Soustředění Rokytno

23. 10. 2015 - 25. 10. 2015
Bylo, nebylo, no, vlastně bylo ve dnech 23. 10. – 25. 10. 2015 soustředění našeho folklórního souboru Kamínek. To proběhlo v Penzionu Sport v Rokytně. Bylo nás tam přes 40, takže jsme bydleli na obou budovách. Menší a vedoucí na dolní, vetší na horní. Sjeli jsme se tu kolem páté. Každý přijel sám, tedy s rodiči, známými nebo příbuznými. Už v šest byla večeře v podobě řízku s bramborovou kaší. Všichni jsme si moc pochutnali. Pak jsme se sešli nahoře ve třídě, kde jsme se všichni společně přivít...Zobrazit více